Samtec Inc. DW-40-13-L-D-775
Part No.:
DW-40-13-L-D-775
Shipping
DW-40-13-L-D-775 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.775" (19.685mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)