Samtec Inc. DW-40-13-F-Q-940
Part No.:
DW-40-13-F-Q-940
Shipping
DW-40-13-F-Q-940 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.940" (23.876mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)