Samtec Inc. DW-39-19-L-D-920
Part No.:
DW-39-19-L-D-920
Shipping
DW-39-19-L-D-920 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.920" (23.368mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)