Samtec Inc. DW-39-19-L-D-850
Part No.:
DW-39-19-L-D-850
Shipping
DW-39-19-L-D-850 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)