Samtec Inc. DW-39-19-L-D-835
Part No.:
DW-39-19-L-D-835
Shipping
DW-39-19-L-D-835 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.835" (21.209mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)