Samtec Inc. DW-39-19-F-Q-1060
Part No.:
DW-39-19-F-Q-1060
Shipping
DW-39-19-F-Q-1060 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
1.060" (26.924mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)