Samtec Inc. DW-39-15-F-T-280
Part No.:
DW-39-15-F-T-280
Shipping
DW-39-15-F-T-280 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
117
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)