Samtec Inc. DW-39-15-F-T-270
Part No.:
DW-39-15-F-T-270
Shipping
DW-39-15-F-T-270 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
117
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.270" (6.858mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)