Samtec Inc. DW-38-19-L-D-845
Part No.:
DW-38-19-L-D-845
Shipping
DW-38-19-L-D-845 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.845" (21.463mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)