Samtec Inc. DW-37-19-F-Q-1045
Part No.:
DW-37-19-F-Q-1045
Shipping
DW-37-19-F-Q-1045 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
74
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
1.045" (26.543mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)