Samtec Inc. DW-37-15-F-T-345
Part No.:
DW-37-15-F-T-345
Shipping
DW-37-15-F-T-345 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
111
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.345" (8.763mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)