Samtec Inc. DW-37-15-F-T-325
Part No.:
DW-37-15-F-T-325
Shipping
DW-37-15-F-T-325 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
111
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)