Samtec Inc. DW-36-19-T-T-918
Part No.:
DW-36-19-T-T-918
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-36-19-T-T-918 Information
Number of Positions:
108
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.302" (7.671mm)
Length - Stack Height:
0.918" (23.317mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)