Samtec Inc. DW-36-19-T-T-593
Part No.:
DW-36-19-T-T-593
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-36-19-T-T-593 Information
Number of Positions:
108
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.627" (15.926mm)
Length - Stack Height:
0.593" (15.062mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)