Samtec Inc. DW-36-09-F-T-435
Part No.:
DW-36-09-F-T-435
Shipping
DW-36-09-F-T-435 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.435" (11.049mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)