Samtec Inc. DW-36-09-F-T-380
Part No.:
DW-36-09-F-T-380
Shipping
DW-36-09-F-T-380 Information
Number of Positions:
108
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)