Samtec Inc. DW-35-10-F-T-535
Part No.:
DW-35-10-F-T-535
Shipping
DW-35-10-F-T-535 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)