Samtec Inc. DW-35-10-F-T-520
Part No.:
DW-35-10-F-T-520
Shipping
DW-35-10-F-T-520 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)