Samtec Inc. DW-33-11-F-T-700
Part No.:
DW-33-11-F-T-700
Shipping
DW-33-11-F-T-700 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)