Samtec Inc. DW-33-11-F-T-695
Part No.:
DW-33-11-F-T-695
Shipping
DW-33-11-F-T-695 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.695" (17.653mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)