Samtec Inc. DW-33-11-F-T-670
Part No.:
DW-33-11-F-T-670
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-33-11-F-T-670 Information
Number of Positions:
99
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)