Samtec Inc. DW-33-11-F-T-655
Part No.:
DW-33-11-F-T-655
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-33-11-F-T-655 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
99
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.655" (16.637mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)