Samtec Inc. DW-33-09-L-T-250
Part No.:
DW-33-09-L-T-250
Shipping
DW-33-09-L-T-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)