Samtec Inc. DW-32-19-G-D-330
Part No.:
DW-32-19-G-D-330
Shipping
DW-32-19-G-D-330 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
64
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.890" (22.606mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)