Samtec Inc. DW-32-15-L-T-330
Part No.:
DW-32-15-L-T-330
Shipping
DW-32-15-L-T-330 Information
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)