Samtec Inc. DW-32-12-F-T-780
Part No.:
DW-32-12-F-T-780
Shipping
DW-32-12-F-T-780 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.780" (19.812mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)