Samtec Inc. DW-32-12-F-T-740
Part No.:
DW-32-12-F-T-740
Shipping
DW-32-12-F-T-740 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.740" (18.796mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)