Samtec Inc. DW-32-12-F-T-300
Part No.:
DW-32-12-F-T-300
Shipping
DW-32-12-F-T-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.620" (15.748mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)