Samtec Inc. DW-32-11-F-T-595
Part No.:
DW-32-11-F-T-595
Shipping
DW-32-11-F-T-595 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.595" (15.113mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)