Samtec Inc. DW-32-11-F-T-590
Part No.:
DW-32-11-F-T-590
Shipping
DW-32-11-F-T-590 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)