Samtec Inc. DW-32-11-F-T-585
Part No.:
DW-32-11-F-T-585
Shipping
DW-32-11-F-T-585 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.585" (14.859mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)