Samtec Inc. DW-32-09-L-T-255
Part No.:
DW-32-09-L-T-255
Shipping
DW-32-09-L-T-255 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)