Samtec Inc. DW-31-14-F-T-1135
Part No.:
DW-31-14-F-T-1135
Shipping
DW-31-14-F-T-1135 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
1.135" (28.829mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)