Samtec Inc. DW-31-09-L-T-230
Part No.:
DW-31-09-L-T-230
Shipping
DW-31-09-L-T-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)