Samtec Inc. DW-31-09-L-T-225
Part No.:
DW-31-09-L-T-225
Shipping
DW-31-09-L-T-225 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)