Samtec Inc. DW-31-09-L-T-205
Part No.:
DW-31-09-L-T-205
Shipping
DW-31-09-L-T-205 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height:
0.205" (5.207mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)