Samtec Inc. DW-30-20-F-T-840
Part No.:
DW-30-20-F-T-840
Shipping
DW-30-20-F-T-840 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.840" (21.336mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)