Samtec Inc. DW-30-20-F-T-790
Part No.:
DW-30-20-F-T-790
Shipping
DW-30-20-F-T-790 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)