Samtec Inc. DW-30-20-F-T-785
Part No.:
DW-30-20-F-T-785
Shipping
DW-30-20-F-T-785 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.785" (19.939mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)