Samtec Inc. DW-30-13-F-T-880
Part No.:
DW-30-13-F-T-880
Shipping
DW-30-13-F-T-880 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.880" (22.352mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)