Samtec Inc. DW-30-10-L-T-265
Part No.:
DW-30-10-L-T-265
Shipping
DW-30-10-L-T-265 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.455" (11.557mm)
Length - Stack Height:
0.265" (6.731mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)