Samtec Inc. DW-29-19-F-T-1025
Part No.:
DW-29-19-F-T-1025
Shipping
DW-29-19-F-T-1025 Information
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
1.025" (26.035mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)