Samtec Inc. DW-29-11-L-T-390
Part No.:
DW-29-11-L-T-390
Shipping
DW-29-11-L-T-390 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)