Samtec Inc. DW-29-11-L-T-360
Part No.:
DW-29-11-L-T-360
Shipping
DW-29-11-L-T-360 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.460" (11.684mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)