Samtec Inc. DW-28-12-L-T-535
Part No.:
DW-28-12-L-T-535
Shipping
DW-28-12-L-T-535 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)