Samtec Inc. DW-28-12-L-T-530
Part No.:
DW-28-12-L-T-530
Shipping
DW-28-12-L-T-530 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.530" (13.462mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)