Samtec Inc. DW-28-12-L-T-520
Part No.:
DW-28-12-L-T-520
Shipping
DW-28-12-L-T-520 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)