Samtec Inc. DW-28-12-L-T-490
Part No.:
DW-28-12-L-T-490
Shipping
DW-28-12-L-T-490 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.490" (12.446mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)