Samtec Inc. DW-28-11-L-T-415
Part No.:
DW-28-11-L-T-415
Shipping
DW-28-11-L-T-415 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.405" (10.287mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)