Samtec Inc. DW-28-11-L-T-360
Part No.:
DW-28-11-L-T-360
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-28-11-L-T-360 Information
Number of Positions:
84
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.460" (11.684mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)